Kolumbia Brytyjska

Kelowna słynie z winnic i …

Około 400 km od Vancouver, nad jeziorem Okanagan, leży Kelowna – trzecie co do wielkości miasto w Kolumbii Brytyjskiej. Jednak tętniące życiem, niezwykle urokliwe miasteczko, stanowi zazwyczaj doskonały punkt wypadowy do zwiedzania rejonu Okanagan, który ma wiele do zaoferowania dla odwiedzających go podróżnych. Oprócz piękna naturalnej przyrody słynie z winiarni (Quails’ Gate Winery, Mission Hill Winery) i parków narodowych. Przyjeżdżając tutaj, na pewno nie będziesz się nudzić – dzięki suchemu, słonecznemu klimatowi, otoczeniu gór, jezior i piaszczystych plaż stanowi doskonałe miejsce rekreacji i wypoczynku – spacerów, sportów wodnych, jazdy na rowerze i narciarstwa. Ponieważ rejon słynie z gorącego i słonecznego lata, warto zatrzymać się na jednym ze straganów i kupić świeże owoce, szczególnie w miejscowości Summerland, która słynie z drzew owocowych.

Jezioro Okanagan – wzdłuż jego brzegów położonych jest wiele parków i plaż, które przyciągają fanów pływania i żeglarstwa. Można skorzystać także z rejsów po jeziorze organizowanych przez statki turystyczne. Jezioro ma ponad 135 km długości i w najgłębszym miejscu osiąga 230 m. Według legend jezioro zamieszkuje Ogopogo – potwór wodny, 15-metrowy wąż. Poza walorami przyrodniczymi jezioro Okanagan przyciąga bogatą infrastrukturą wypoczynkową. 

Kettle Valley Steam Railway to zabytkowa kolej w pobliżu miasteczka Summerland. Z wycieczki pociągiem można skorzystać na jednym zachowanym odcinku Kettle Valley Railway. Odcinek ten biegnie z Faulder do Trout Creek, przez West Summerland i stację kolejową Prairie Valley. Linia biegnie przez piękne widoki, sady, winnice i przez wysoką na 73 m estakadę Trout Creek. Można się tu także wybrać na pieszą lub rowerową wycieczkę. 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

przygoda

czeka

zrób wszystko, by podróż zapadła w pamięć