Kolumbia Brytyjska

Poznaj Whistler i jej okolicę

125 km na północ od Vancouver, u podnóża gór Blackcomb i Whistler leży najsłynniejszy ośrodek narciarski w Kanadzie – Whistler Blackcomb. Kurort dał się poznać szerszemu gronu w 2010 roku, kiedy Kanada była gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Każdego roku region odwiedza ponad milion turystów. Fani sportów zimowych mogą skorzystać z zakwaterowania w kwaterach prywatnych i hotelach, a także z dużej ilości sklepów, restauracji i barów, tras narciarstwa alpejskiego i kolarstwa górskiego, a wszystko to w otoczeniu turkusowych jezior, rzek, lasów i wulkanicznych szczytów.

Whistler Mountain i Blackcomb Mountain to dwa szczyty wznoszące się nad Whistler Village, które szczycą się jednymi z najlepszych tras narciarskich w Ameryce Północnej. Łączny teren do jazdy na nartach w ośrodku Whistler Blackcomb rozciąga się na powierzchni 3307 ha i obejmuje ponad 200 tras z 37 wyciągami. Latem na turystów czekają liczne trasy spacerowe, spływy kajakowe, parki linowe oraz pola golfowe (Nicklaus North Golf Course, Fairmont Chateau Whistler Golf Club i Whistler Golf Club), a także wycieczki na quadach, skoki na bungee, wakeboarding oraz park rowerowy Whistler Mountain Bike Park, który oferuje ponad 200 km górskich tras rowerowych. 

Na terenie Whistler znajduje się także Whistler Olympic Park, wybudowany z okazji Igrzysk Olimpijskich w 2010 roku. Oferuje między innymi: 14 km tras biegowych, trasy zjazdowe i biathlonowe oraz dwie skocznie narciarskie. W przygotowaniu są także trzy hale o pojemności 10 000 miejsc i 25 km szlaków rekreacyjnych. 

Gondola Peak 2 Peak to kolejka gondolowa, która przebiega pomiędzy górami Whistler i Blackcomb i zapewnia wspaniałe widoki na ośnieżone góry, jeziora i lasy iglaste. Przejazd trwa 11 minut, w czasie których kolejka pokonuje dystans 4,4 km. Zimą stanowi wyciąg narciarski, a przez cały rok służy turystom do podziwiania widoków na góry.

przygoda

czeka

zrób wszystko, by podróż zapadła w pamięć