Prowincje Atlantyckie

Prince Edward Island, piwo, homary i pomnik ziemniaka?

Na Wyspie Księcia Edwarda ruch turystyczny z końcem września powoli zamiera. Jednak stali mieszkańcy najmniejszej kanadyjskiej prowincji przez cały rok wykonują swoje wyspiarskie zajęcia na farmach ziemniaków i łąkach, w zakładach przetwórstwa spożywczego oraz miejscach eksploracji łowisk małż, ostryg, homarów. 

Jednym z miejsc towarzyskich spotkań wyspiarskiej społeczności oraz turystów jest Orwell Corner Historic Village. Nastrój do wspólnych tańców i muzykowania przy gitarze udziela się tutaj bywalcom w każdą środę. Zanim jednak udasz się na lokalną imprezę, od maja do września będziesz miał okazję zwiedzić XIX w. skansen oraz pospacerować po okolicy. Points East Coastal Drive to miejsce, w którym nie sposób się nudzić – na przyjezdnych czeka kilkanaście atrakcji historycznych, pól golfowych, parków oraz ponad 50 bajecznych plaż z czerwonymi klifami, szerokimi na setki metrów wydmami i jasnym piaskiem. Jedna z nich, znajdująca się w parku prowincjonalnym Basin Head otrzymała miano najpiękniejszej plaży kanadyjskiej. Miłośnikom wędkowania poleca się wizytę w pobliskim Muzeum Rybołówstwa.

Plantatorzy ziemniaków dorobili się także Muzeum i Pomnika Ziemniaka, ale to rybacy powracają do domów za pomocą niezwykłych latarni morskich. Pełnią one również rolę letniskowych zajezdni, punktów widokowych, sklepów z pamiątkami czy restauracji. Na całej PEI znajduje się ponad 60 latarni. Szczególną popularnością wśród odwiedzających cieszą się dwie z sześciu zbudowanych w regionie Points East Coastal Drive. Eksploracja niezwykłych krajobrazów z ponad 18 metrowej, najstarszej na wyspie latarni Point Prim, jak i nieco niższej East Point, pozostaje możliwa od czerwca do września.

Bez względu na to, w jaki sposób dostałeś się na wyspę, przejedź przez Confederation Bridge. To najdłuższy most na świecie, którego konstrukcja została zaprojektowana tak, aby w zimie łamać zamarzającą pod nim wodę. Mimo obaw mieszkańców o wzrost przestępczości, idylliczny klimat wyspy zachowano do dziś, a widoki – gwarantujemy – są fenomenalne!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

przygoda

czeka

zrób wszystko by podróż zapadła w pamięci