Kolumbia Brytyjska

Tofino, czy udało ci się dojrzeć wieloryba lub być na jednym z festiwali?

Tofino to niewielka miejscowość położona na zachód od wyspy Vancouver. Na podróż po tym miasteczku najlepiej wybrać się od czerwca do września, kiedy opadów jest niewiele, a dni są ciepłe i słoneczne. Tofino to mekka surferów, do której latem w poszukiwaniu fal przybywają setki amatorów tego sportu wodnego z całego świata. Miejscowość przyciąga także spacerowiczów, wędrowców, miłośników przyrody i wszystkich tych, którzy chcą być blisko natury. Zimą wiele osób odwiedza Tofino i zachodnie wybrzeże, aby obserwować sztormy na Pacyfiku.

Niedaleko Tofino, na terenie Rezerwatu Narodowego Pacific Rim znajduje się Long Beach – malownicza plaża, która rozciąga się na długości 16 km wzdłuż zachodniego wybrzeża wyspy Vancouver. Jest popularnym miejscem do surfingu wśród Kanadyjczyków i turystów, jednak stanowi doskonały obszar do rekreacji i wypoczynku dla każdego – można się tu opalać, pływać, szukać muszelek, rozgwiazd czy krabów, spacerować oraz podziwiać zachody słońca. Będąc na Long Beach, warto udać się także na wycieczkę do naturalnych gorących źródeł – Maquinna Marine Provincial Park.

Tofino to także miejsce odbywania się wielu festiwali i wydarzeń kulturalnych. Każdego marca odbywa się tu święto wielorybów – Pacific Rim Whale Festival. W pierwszy weekend czerwca ma miejsce Festiwal Tofino Food and Wine, podczas którego prezentowane są regionalne dania i wina z Kolumbii Brytyjskiej. Pod koniec sierpnia odbywa się tu Festiwal Latarni Tofino (uznany przez magazyn Tofino Time za najpopularniejsze wydarzenie w Tofino), natomiast w połowie września rozgrywa się „Sztuka w ogrodach” – dwudniowy festiwal artystyczno-muzyczny. Ma tu także miejsce wiele imprez i zawodów surfingowych dla kobiet i mężczyzn, a także oficjalne mistrzostwa Kanady w surfingu, które odbywają się co roku w maju.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

przygoda

czeka

zrób wszystko, by podróż zapadła w pamięć