Kolumbia Brytyjska

5 miejsc, które warto zobaczyć będąc w Vancouver.

W południowo – zachodniej części Kanady, w otoczeniu wód Oceanu Spokojnego i Gór Skalistych leży Vancouver – miasto portowe, które odwiedza rocznie ponad 15 milionów turystów. Bliskość przyrody, nietuzinkowa architektura i bogate życie kulturalne przyciągają zwiedzających ze wszystkich zakątków świata. Poniżej przedstawiamy 5 najciekawszych miejsc w Vancouver, które warto odwiedzić podczas wizyty w największym mieście Kolumbii Brytyjskiej. 

Stanley Park – jeden ze 180 parków znajdujących się na terenie Vancouver. Cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta i turystów – jest doskonałym miejscem rozrywki i rekreacji, otoczonym bliskością dzikiej przyrody. Park Stanleya jest ogromną oazą zieleni, która stanowi dom dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Do parku najlepiej wybrać się pieszo lub na rowerze – znajduje się w nim ponad dwadzieścia siedem leśnych szlaków. Na ponad 400 ha powierzchni można spotkać kilkusetletnie drzewa oraz rzadko spotykane gatunki zwierząt, w tym zające, bobry, kojoty, szopy pracze czy czaple modre. 

Granville Island – kulturalne i artystyczne centrum Vancouver. Znajdziesz tu teatry, restauracje i browary, często odbywają się tu także warsztaty i festiwale. Główną atrakcją Granville Island jest Public Market – miejsce, w którym kupisz świeże, lokalne produkty i owoce morza. Ze względu na swój wyjątkowy klimat przyciąga miliony turystów. 

Capilano Suspencion Bridge – wiszący 70 m nad wąwozem most o długości 137 m to niewątpliwie atrakcja dla ludzi o mocnych nerwach, ale zdecydowanie warta poświęcenia – niezapomniane wrażenia i niezwykłe widoki zostają w pamięci na długo. To jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Vancouver, otoczona starodrzewem i wartkim strumieniem. 

Gastown – najstarsza dzielnica Vancouver. Jest to miejsce, w którym nowoczesność przeplata się z historią. Podczas spaceru brukowanymi ulicami możesz podziwiać zachowaną wiktoriańską zabudowę i zabytkowe kamienice, wstąpić do modnych butików i galerii sztuki, a także zjeść w najlepszych restauracjach w mieście. Do największych atrakcji Gastown zalicza się zegar parowy. W bocznych uliczkach możesz znaleźć liczne sklepy z pamiątkami i klimatyczne kawiarnie.

English Bay – zatoka położona w samym sercu miasta. To właśnie tutaj znajduje się English Bay Beach – najpopularniejsza plaża w Vancouver. Można się tu opalać, pływać i podziwiać zachody słońca, wypożyczyć łódki czy kajaki, aby podziwiać miasto z zupełnie innej perspektywy. Otoczona wielopiętrowymi budynkami mieszkalnymi, bogata w restauracje i tętniące życie nocne. 

A Wy, co dorzucilibyście do listy „must see” w Vancouver?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

przygoda

czeka

zrób wszystko, by podróż zapadła w pamięć