Kolumbia Brytyjska

Victoria, gdzie warto pójść.

Na południowym krańcu wyspy Vancouver leży otulona górami i ciepłym prądem północnego Pacyfiku Victoria – stolica Kolumbii Brytyjskiej, popularne miejsce wśród Kanadyjczyków i turystów. Z miasta Vancouver można się tu dostać promem lub samolotem. Miejscowość znana jest jako „The Garden City”, ponieważ znajduje się tu mnóstwo urokliwych ogrodów i parków, które przyciągają zielonymi liśćmi i kolorowymi kwiatami przez cały rok. Sprawdź, co jeszcze warto odwiedzić w czasie wizyty w stolicy Kolumbii Brytyjskiej:

Inner Harbour to główna atrakcja miasteczka i doskonała baza wypadowa dla turystów do dalszego zwiedzania. Wokół portu znajdują się budynki parlamentu, hotel Empress oraz licznie przycumowane łodzie, jachty i statki. W okolicy skupia się wiele klubów nocnych, teatrów, restauracji i pubów, a także odbywa się tu wiele wydarzeń kulturalnych – pokazy fajerwerków, festiwale muzyczne i artystyczne. 

The Butchart Gardens znajdują się w niewielkiej odległości od centrum Victorii. Warto poświęcić czas i odwiedzić to miejsce, najlepiej kilka razy w roku o różnych porach, aby zobaczyć, jak przyroda potrafi się zmieniać. Ogrody zostały założone w 1904 roku i mają ponad 20 ha powierzchni. Możesz tu zobaczyć m.in. ogród włoski, różany czy japoński, które przyciągają zwiedzających bogactwem roślinności i ciekawą architekturą. 

Hatley Park – to słynne miejsce historyczne znajduje się w Colwood, 20 minut drogi od centrum Victorii. Mieści się tutaj zamek Hatley w otoczeniu ogrodów japońskich, włoskich i różanych, a także dawne pola uprawne i trasy spacerowe. W zamku swoją siedzibę ma obecnie Royal Roads University, jednak jest on dostępny dla zwiedzających. Miejsce to pojawiło się także w filmie X Men jako szkoła dla utalentowanych młodych ludzi prowadzona przez profesora Xaviera.

Victoria to także jedno z najbardziej malowniczych miast w Kanadzie, dlatego też w czasie pobytu koniecznie wybierz się na spacer malowniczymi trasami turystycznymi: Coastal Trail w Sooke to nadmorski szlak z widokiem na góry, Mount Work to kolejna popularna trasa prowadząca do High Point z widokiem na góry Olympic, natomiast jeśli jesteś fanem historii, odwiedź szlak turystyczny Trestle Bridge w Goldstream Provincial Park lub Kinsol Trestle Bridge Trail. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

przygoda

czeka

zrób wszystko, by podróż zapadła w pamięć